e-Okul VBS Öğrenci Giriş Sayfası

e-Okul VBS Öğrenci Giriş Sayfası. e-Okul VBS Öğrenci Giriş 2019 – 2020,e-Okul VBS Öğrenci Girişi Yap. e-Okul Veli Sistemi Giriş Sayfası,e-Okul Öğrenci Sistemi Giriş,e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi  Giriş Yap.

Veli Kullanıcıları: Öğrenci velileri, öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve öğrencinin kayıtlı olduğu okuldaki okul numarası ile Veli Bilgilendirme Sistemi’ ne girerek okul tarafından yapılan duyuruları, devamsızlık bilgilerini, not bilgilerini, sınav başvuru/yer/sonuç bilgilerini sınıflar bazında görebilirler. Ayrıca okul tarafından kullanıcı oluşturulmasına ve yetki verilmesine
gerek yoktur.

Sisteme Giriş

Sisteme giriş için gerekli olan bilgiler temin edildikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde yer alan logoya tıklanarak ya da http://e-okul.meb.gov.tr adresinden sistem giriş sayfasına gidilir.

e-Okul giriş sayfasında Güvenlik Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinin girileceği bölüm açılır.
Giriş Kodu: Sistem güvenliği için konulmuştur. Üste bulunan resimdeki sayılar aşağıdaki alana sırasıyla yazılmalıdır. Resimdeki rakamları okumakta zorlanan kullanıcılar resmin solundaki logoya tıklayarak rakamları sesli olarak dinleyebilir.
Kullanıcı Adı: Sisteme giriş için okul yönetimince ya da MEBBİS yöneticilerince sağlanan kullanıcı adı bilgisi girilir.
Şifre: Kullanıcı kodu ile birlikte verilen şifre girilir. Şifre giriş sırasında * ile gösterilir.
Giriş : Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre bilgisi girildikten sonra e-Okul sistemine bağlantıyı sağlar. Girilen bilgilerde hata varsa uyarı mesajlarıyla hata bildirilir.

ÖNEMLİ UYARI: e-Okul sisteminin kullanıldığı resmi tek adres http://e-okul.meb.gov.tr’ dir. Bunun dışında internetten bulunan, elektronik postayla yönlendirilen hiçbir siteden sisteme girilmeye çalışılmamalıdır. Bakanlık birimleri dahil hiç kimseye sisteme giriş şifresi verilmemelidir. Şifre belirli aralıklarla mutlaka değiştirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir