e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Duyurular Sayfası

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Duyurular Sayfası. Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi duyurular modülü bakanlık tarafından velilere iletilmek istenilen bilgi ve mesajların yayınlandığı alandır.

e-Okul Duyurular sayfasına nereden ulaşılır.

e-Okulyd.gov.tr adresinden Öğrenci TC Kimlik no ve okul no ile giriş yapıldıktan sonra sol tarafta yer alan “Veli İşlemleri” Bloğunda Öğrenci Bilgileri menüsünün hemen altında yer alan “DUYURULA” penceresinden MEB duyurularına ulaşabilirsiniz.

e-Okul’da Yer alan son duyurular şöyle:

VELİLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU
Öğrencilerimizin TEOG Merkezi Ortak Sınavları veya Parasız Yatılılık ve Bursluluk (PYBS) sınavları ile ilgili bilgilerini menüdeki “Sınav Bilgileri” bölümününden “Sınav Bilgileri” ekranını seçerek öğrenebilirsiniz.

VELİLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU
Bazı velilerimizin telefonla aranarak randevu alındığı, e-Okul la ilgili geldikleri söyleyen kişilerin çeşitli ürünlerin pazarlamasını yaptıkları ve karşılığında senet imzalatıldığı şikayetleri gelmektedir. Benzer şekilde e-Okul’ dan geldiğini söyleyerek telefon eden ya da evinize gelerek satış yapmak isteyen kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir.
Önceki sınıflara ait “Not,Davranış Notu ve Devamsızlık” bilgilerini, menüdeki “Öğrencinin Sınıfları” bölümününden sınıfları seçerek öğrenebilirsiniz.

Bakanlığımız “8383 MEB Mobil Bilgi Servisi”‘ne üye olarak öğrencilerinizin devamsızlık, sınav tarihleri, sınav, karne, diploma notlarının ve e-Okul’da yayinlanan diğer bilgilerinin SMS ile doğrudan cep telefonunuza gelmesini sağlayabilirsiniz.
GSM numaranız ile başvurmanız halinde telefonunuza başvurunuzu onaylamanızı isteyen bir SMS gönderilecektir. Bu mesajı yanıtlayarak üyeliğinizi başlatabilirsiniz.
Resimdeki Kodu Giriniz :

GSM Numaranız :
Servis üye olunan her bir öğrenci için vergiler dahil ayda 2,5 TL ücretlendirilir. Ayrıca bir ücretlendirme bulunmamaktadır. Servis üyeliği, öğrenci mezun olana ya da abone tarafından sonlandırılana dek devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir