E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Sınav Bilgileri Neden Boş?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Sınav Bilgileri Neden Boş?

Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul  Sistemi üzerinde yer alan “Sınav Bilgileri” menüsü öğrencinizin merkezi sınav bilgilerini içermektedir.

Sitemize soru gönderen birçok velimiz e-Okul Üzerinde yer alan “Sınav Bilgileri” menüsünden çocuklarının yazılı sınav bilgilerini aradıklarını ama boş olduğunu belirtmektedir.

e-Okul Sınav Bilgileri Menüsü Yapılacak merkezi sınavlarla ilgili iş ve işlemleri e-okul üzerinden duyurmak başvurularını gerçekleştirmek ve sonuçlarını duyurmak için kullanılmaktadır.

Öğrencinizin bulunduğu sınıfta uygulanan dersler ve sınavlarla ilgiler ise “Not Bilgisi”, “Haftalık Ders Programı”, “Sınav Tarihleri” gibi menülerden öğrenilebilmektedir.

Örneğin geçtiğimiz yıllarda uygulanan teog sınavları, SBS sınavları ile ilgili tüm sınav işlemleri ve sonuçları “Sınav İşlemleri” menüsünde yer almaktadır.

Bu yıllarda ise Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin girdiği Merkezi Sınav LGS hakkındaki işlemler yine bu menüden yapılabilecektir.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı zamanı geldiğinde sistemle ilgili açıklamaları yaptıkça sitemizden günlük ve güncel bilgiyi sislerle paylaşacağız.

MEB merkezi sınav giriş belgeleri açıklandı. MEB’in açıkladığı merkezi sınav giriş belgeleri e okul üzerinden sorgulanabilecek. Peki sınavla öğrenci alacak liselere yerleştirmeler için hangi tarih belirlendi? İşte MEB merkezi sınav giriş belgeleri alma, MEB merkezi sınav giriş belgeleri sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir